Sort by

Martin has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry