Sort by

Martin has logged 29 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Life and Death of Peter Sellers

The Life and Death of Peter Sellers

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barfi!

Barfi!

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interior. Leather Bar.

Interior. Leather Bar.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Telephone Book

The Telephone Book

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry