• Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Inception

    ★★½

  • Step Brothers

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • Slither

    ★★★

  • Everything Is Illuminated

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • A Mighty Wind

    ★★★★

  • The Ring

    ★★

  • City of God

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★

  • eXistenZ

    ★★½

  • Party Monster: The Shockumentary

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Con Air

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Heat

    ★★★½

  • Hackers

    ★★★

  • Congo

    ★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★½