Sort by

jon has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assholes

Assholes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aunty Donna: New Show

Aunty Donna: New Show

2018
×
Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Randy Writes a Novel

Randy Writes a Novel

2019
×
Edit this entry  
08
Randy is Sober

Randy is Sober

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry