• The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Blush

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Listen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • In My Room

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • City Hall

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Summerland

    ★★★

  • Witness to a Rape

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

  • Last and First Men

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Malmkrog

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Venezuela

  • Acasă, My Home

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • The New Pope

    ★★

  • Underwater

    ★½