RSS feed for Marty

Marty has logged 36 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swamp Women

Swamp Women

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Apache Woman

Apache Woman

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beyond Atlantis

Beyond Atlantis

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Do or Die

Do or Die

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guns

Guns

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perry Mason: The Case of the Notorious Nun

Perry Mason: The Case of the Notorious Nun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rockford Files: Friends and Foul Play

The Rockford Files: Friends and Foul Play

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Firebird 2015 A.D.

Firebird 2015 A.D.

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Waikiki

Waikiki

×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hard Ride

The Hard Ride

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Secret of Deep Harbor

Secret of Deep Harbor

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
T-Bird Gang

T-Bird Gang

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hollywood High

Hollywood High

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
SST: Death Flight

SST: Death Flight

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Trouble Makers

Trouble Makers

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hickey & Boggs

Hickey & Boggs

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eddie Macon's Run

Eddie Macon's Run

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gun Duel In Durango

Gun Duel In Durango

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Human Shield

The Human Shield

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Angel

Iron Angel

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frontier Revenge

Frontier Revenge

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry