RSS feed for Petr
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Election

Election

1999
×
★½
Edit this entry  
03
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★
Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Edit this entry  
08
I'm Losing It

I'm Losing It

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Two Comrades Were Serving

Two Comrades Were Serving

1968
×
★★½
Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Deception

Deception

2008
×
★½
Edit this entry  
08
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Search Party

Search Party

2014
×
Edit this entry  
08
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Youth

Youth

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry