RSS feed for Petr

Petr has logged 40 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Juno

Juno

2007
×
★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Arrhythmia

Arrhythmia

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★½
Edit this entry  
08
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Free Floating

Free Floating

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Terror Live

The Terror Live

2013
×
★½
Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★
Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★½
Edit this entry  
11
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Edit this entry  
07
Zoom

Zoom

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Edit this entry