RSS feed for Mariana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Edit this entry  
11
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Daisies

Daisies

1966
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
31
Friday Night, Saturday Morning

Friday Night, Saturday Morning

2005
×
Edit this entry  
31
Eletrodoméstica

Eletrodoméstica

2005
×
Edit this entry  
31
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
Edit this entry  
30
Araby

Araby

2017
×
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Edit this entry  
04
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
Edit this entry  
04
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
Edit this entry  
04
Basic Sanitation, The Movie

Basic Sanitation, The Movie

2007
×
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
30
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
28
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
27
24 Frames

24 Frames

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Edit this entry  
26
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
25
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
Edit this entry  
25
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
Edit this entry  
19
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
07
Match Point

Match Point

2005
×
Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
Edit this entry  
02
Song to Song

Song to Song

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★½
Edit this entry  
27
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
25
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry