• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • A Teacher

    ★★½

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • So Much Love to Give

    ½

  • I Am Greta

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Rental

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

  • The Turning

    ★½

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy