eugenia has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry