• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

  • Stuck

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Unpregnant

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • 1995

  • Days

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★★

  • Portrait of a Chimera

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★½

  • The Perfect Secret

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Fractured

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½