izzy has logged 11 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry