• Scream

    ★★★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Free Guy

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

  • Host

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Knives Out

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Green Book

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Phantom Thread

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★½

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

  • Wonder Woman

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Your Name.

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road