Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Miss March

Miss March

2009
×
Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Edit this entry  
02
Naked

Naked

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Champions

Champions

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
26
Footloose

Footloose

1984
×
★★½
Edit this entry