• Abu Saddam

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Bloodline

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • 8:46

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Ramy Youssef: Feelings

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Imbued Life

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Zombies

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Exterior/Night

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • El Kowayseen

    ★★★½

  • Sharp Objects

  • One Small Step

    ★★★½