• Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • French Water

  • Raya and the Last Dragon

  • Bobo the Monkey

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★½

  • In My Room

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • the rotation

  • The Stunt Double

  • Host

    ½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★½

  • Peninsula

    ½

  • The Bare Life

    ★★★★½

  • Parting Gift

  • Twins in Paradise

    ★★★

  • Alex and Mr Fluffkins

  • Normal People

    ★★★½

  • Correspondence

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Shiva Baby

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Woman Who Ran

    ★★½

  • White Winged Horse

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

  • The Nest

    ★½

  • Minari

    ★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Wind

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Drawn to You

  • Last Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★½

  • November 1st

  • Catscape

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Ema

    ½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

  • Nimic

    ★★½