RSS feed for MaryAnn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boundaries

Boundaries

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saving Brinton

Saving Brinton

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anything

Anything

2017
×
Edit this entry  
16
1945

1945

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Acorn and the Firestorm

Acorn and the Firestorm

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
New Town Utopia

New Town Utopia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edie

Edie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anon

Anon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Judge

The Judge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
RBG

RBG

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
They

They

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mercury 13

Mercury 13

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Titan

The Titan

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beirut

Beirut

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Little Pink House

Little Pink House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wildling

Wildling

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Even When I Fall

Even When I Fall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry