RSS feed for MaryAnn

MaryAnn has logged 301 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Liyana

Liyana

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Angelo

Angelo

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Edit this entry  
15
Blue Night

Blue Night

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Quake

The Quake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friend

Friend

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Pili

Pili

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sadie

Sadie

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Make Me Up

Make Me Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joy

Joy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Possum

Possum

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Border

Border

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jinn

Jinn

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
School's Out

School's Out

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry