RSS feed for MaryAnn

MaryAnn has logged 41 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Padman

Padman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
½
Edit this entry  
23
The Cured

The Cured

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Custody

Custody

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beast

Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brakes

Brakes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Half Magic

Half Magic

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Native

Native

2016
×
½
Edit this entry  
13
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Traffic Stop

Traffic Stop

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knife Skills

Knife Skills

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edith+Eddie

Edith+Eddie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Heaven Is a Traffic Jam on the 405

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
That's Not Me

That's Not Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Scorched Earth

Scorched Earth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry