RSS feed for MaryAnn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Bernie the Dolphin

Bernie the Dolphin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unlovable

Unlovable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry