RSS feed for MaryAnn

MaryAnn has logged 274 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night School

Night School

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Kill

First Kill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gook

Gook

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kin

Kin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
SPF-18

SPF-18

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★½
Edit this entry