marybeth has logged 255 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Story Of Queen: Mercury Rising

Story Of Queen: Mercury Rising

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Have It All - The Movie

Have It All - The Movie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen - Live at Wembley Stadium

Queen - Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry