RSS feed for maria clara
  • The Half of It

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • My Mom is a Character 3

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Good Omens

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • Captain Marvel

  • Cinderela Pop

  • Happy Death Day 2U

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Haunting

  • The Perfection

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • Widows

  • Halloween

  • The Nun

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Roma

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Dirty Computer

  • Braid