RSS feed for Mary

Mary has logged 23 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
★½
Edit this entry  
17
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★½
Edit this entry  
16
The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★
Edit this entry  
02
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Edit this entry