• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Interceptor

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Neh

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Belle

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Homecoming for the Holidays

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes