Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interceptor

Interceptor

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belle

Belle

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Asian Stories

Asian Stories

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry