• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

  • A Castle for Christmas

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Respect

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Mayday

    ★★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • French Exit

    ★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Monday

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★