• Dune

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • After We Collided

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Pad Man

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★