• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

  • Run

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Transhood

  • The Lovebirds

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Addams Family

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Knock Down the House

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Greta

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Awakening of Motti Wolkenbruch

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post