Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ear

The Ear

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Selena

Selena

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry