RSS feed for Mash

Mash has logged 60 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amal

Amal

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Talvar

Talvar

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Piku

Piku

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Today's Special

Today's Special

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Divines

Divines

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★½
Edit this entry  
24
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Edit this entry