RSS feed for maskull

maskull has logged 116 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rabies

Rabies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Exte: Hair Extensions

Exte: Hair Extensions

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Retribution

Retribution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiral

Spiral

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mine Games

Mine Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hidden

Hidden

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Prey III

Cold Prey III

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Within

Within

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry