Sort by

maskull has logged 658 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
23
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Christmas Lodge

Christmas Lodge

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Transplant

The Amazing Transplant

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl Boss Guerilla

Girl Boss Guerilla

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sea Beast

Sea Beast

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry