• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★★★★

  • Return to Space

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Living

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★