mason has logged 228 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Agua Viva

Agua Viva

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Network

Network

1976
×
Read the review Edit this entry  
03
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
Edit this entry  
01
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
15
In Another Country

In Another Country

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ishtar

Ishtar

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry