MasterSlayer has logged 40 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bernie

Bernie

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry