Sort by
  • Smile

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★★

  • Fall

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Their Uncle

    ★★★

  • What Is a Woman?

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Escape the Field

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Fire

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★