• Spiderhead

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Memory

    ★½

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Blacklight

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Emergency

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • South of Heaven

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½