Sort by

MatanB has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Legend of Destruction

Legend of Destruction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Casanova

Casanova

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Eyes Off Me

All Eyes Off Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry