• Bloodshot

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Spirits in the Forest

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Western Stars

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★★

  • A Private War

    ★★★

  • Peppermint

    ★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Adrift

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Red Sparrow

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Early Man

    ★½

  • Den of Thieves

    ★★★