Mataninho has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
09
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spirits in the Forest

Spirits in the Forest

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry