Sort by

matataf has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yahşi Batı

Yahşi Batı

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
On Board

On Board

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry