• Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Superman: Red Son

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Dolittle

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • Overcomer

  • The Banana Splits Movie

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

    ★★