Sort by

Glenn has logged 304 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
28
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Closed Circuit

Closed Circuit

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stand Clear of the Closing Doors

Stand Clear of the Closing Doors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Las Mariposas de Sadourní

Las Mariposas de Sadourní

2013
×
Edit this entry  
22
The Last Film

The Last Film

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Time I Saw Macao

The Last Time I Saw Macao

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hours

Hours

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Narco Cultura

Narco Cultura

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last of the Unjust

The Last of the Unjust

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
At Berkeley

At Berkeley

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Be Darker

I Used to Be Darker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Concussion

Concussion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Clip

Clip

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
RED 2

RED 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Pavilion

Pavilion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Machine Which Makes Everything Disappear

The Machine Which Makes Everything Disappear

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry