Glenn has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
El Condor

El Condor

1970
×
★★★
Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★
Edit this entry  
11
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Firefox

Firefox

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
True Crime

True Crime

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry