• Moxie

    ★★

  • TINA

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★★

  • The Dirt

    ½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Springsteen On Broadway

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • After the Screaming Stops

  • Quincy

  • Green Book

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • 22 July

  • Watergate

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★