• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • 7 Men from Now

    ★★★★

  • Over the Edge

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Secret Beyond the Door

    ★★★½

  • TINA

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Twentieth Century

    ★★★★

  • Cisco Pike

    ★★★★½

  • Hands Across the Table

    ★★★½

  • Hilary and Jackie

    ★★★★

  • Leaving Las Vegas

    ★★★★

  • Charley Varrick

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Angels with Dirty Faces

    ★★★★½

  • The Lineup

    ★★★

  • The Bird with the Crystal Plumage

    ★★★★

  • Loves of a Blonde

    ★★★½