Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hunger

Hunger

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
★★
Edit this entry  
26
The Strays

The Strays

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★½
Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Narvik

Narvik

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry