Sort by

Mohamed has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Behind the Sun

Behind the Sun

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
GONIN

GONIN

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Souad

Souad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
For Those in Peril

For Those in Peril

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
12
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Man in Love

Man in Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Innocent Witness

Innocent Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
New World

New World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
Help

Help

2021
×
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Feathers

Feathers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Montage

Montage

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Forest: Winter/Spring

Little Forest: Winter/Spring

2015
×
Edit this entry  
01
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry